Dłonie wizytówką kobiety

Na pewno każda z nas wie, że „dłonie są wizytówką kobiety”. Mimo to niewiele z nas odpowiednio o nie dba. Najczęściej skupiamy się na pielęgnacji twarzy, poświęcamy jej wiele czasu, kupujemy drogie kremy, a o dłoniach zapominamy. W życiu codziennym na każdym kroku atakują nas detergenty szkodliwe dla skóry rąk. Musimy pamiętać o tym, że zwykłe mydło również jest detergentem, że wszystkie tego typu preparaty mimo różnego rodzaju składników odżywczych i zapewnień producentów nie wpływają korzystnie na skórę. A chlorowana woda w kranie? Myślisz, że nie ma wpływu na kondycję Twojej skóry? Jeśli tak, to się mylisz! Chlor wysusza, utlenia, powoduje podrażnienia i alergię w efekcie czego przyspiesza proces starzenia się skóry! Innymi niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi mogą być: wiatr, chłód, mróz, promieniowanie UV – słońce lub solarium, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Skóra grzbietu dłoni jest cienka, delikatna, posiada stosunkowo małą ilość gruczołów potowych i łojowych przez co łatwo się wysusza, staje się szara, szorstka i pęka. Naukowcy dowiedli, iż skóra na dłoniach ulega procesom starzenia przeciętnie 10 razy szybciej niż na innych partiach ciała!

Aby prezentować dłonie bez zbędnych kompleksów należy zastosować plan regeneracyjny na który składają się dwa bardzo ważne, wzajemnie dopełniające się elementy - codzienna oraz specjalistyczna pielęgnacja.

POSTAW NA KREM!

krem_na_dłonie.jpg

Niezwykle ważna jest higiena rąk - mycie rąk. Kupując mydło należy sprawdzić na opakowaniu jego odczyn pH. Przedział pH od 5,5 do 7 odpowiada odczynowi kwaśnemu i obojętnemu, które skóra dobrze toleruje, więc nie ma obaw, że mydło ją wysuszy. Brak informacji o pH na opakowaniu oznacza, że mydło jest mocno zasadowe, niszczy naturalną powłokę lipidową (tłuszczową) naskórka i w efekcie wysusza skórę. Po umyciu kolejnym ważnym elementem jest dokładne wytarcie rąk ręcznikiem, który zbiera z naszej skóry pozostałości po mydle i chlorowaną wodę z kranu. Najważniejsze jest jednak to aby po umyciu dłoni zabezpieczyć je kremem. Dobry krem do dłoni to taki, który nie zawiera silikonów, który ma właściwości odżywcze i nawilżające, witaminy i pozostawia tzw. film ochronny – powłokę, która sprawia, że woda nie odparowuje ze skóry. Nie wolno nam lekceważyć i zapominać o codziennej podstawowej pielęgnacji dłoni!

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z RĘKAWICZKĄ

Wyślizgujące się talerze, stłuczone szklanki. Mycie naczyń w rękawicach gumowych to udręka. Jednak pomyśl – płyn do mycia naczyń bez trudu rozpuszcza tłuszcz z twojej patelni. Wydaje Ci się, że oszczędzi naturalną powłokę lipidową skóry Twoich dłoni? Musisz się również przekonać do tych zimowych rękawiczek aby chronić ręce przed niską temperaturą i wiatrem. Nie szkodzić i chronić – to główny cel pielęgnacji domowej!

gumowe-rekawiczki.jpg

DOMOWE SPOSOBY

Wcieranie w ręce oliwy, smarowanie ich żółtkiem, moczenie w mleku. Domowe zaawansowane sposoby na piękne dłonie to świetny pomysł ale tylko dla osób, które mają czas i chcą się zaangażować w przygotowanie domowych kosmetyków. Osoby takie muszą mieć dużo cierpliwości w przygotowaniach i podczas weryfikacji efektów po takich zabiegach. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego ile właściwości odżywczych jest zawartych w produktach naturalnych i czy one w ogóle mają możliwość przenikać w skórę. Otóż produkty naturalne nie mają wiele składników odżywczych (w przeciwieństwie do kosmetyków, których skład jest skoncentrowany) a ich przenikanie przez skórę jest bardzo utrudnione ponieważ nie posiadają specjalnych sztucznie dodanych substancji pozwalających wnikać w głąb skóry.

Oczywiście poza domowymi sposobami można korzystać z ogólnodostępnych kosmetyków. Jednakże często ich cena jest nieporównywalnie większa od efektów, które można otrzymać podczas ich stosowania.

ODPOCZYNEK I REGENERACJA

Po całym dniu pracy wracasz zmęczona do domu, a tam czeka sterta prasowania i dzieci z którymi trzeba odrobić lekcje. I pytasz się: „Kiedy mam znaleźć siłę i czas na domowe zabiegi pielęgnacyjne?!”. To oznacza, że należy Ci się chwila relaksu i profesjonalna opieka kosmetologa. Regenerację dłoni najlepiej jest wykonać w salonie kosmetycznym. To jedyne miejsce, w którym uwolnisz się od codziennych obowiązków, posłuchasz relaksującej muzyki, nacieszysz się smakiem kawy i zadbasz o swoje dłonie. Obecnie na rynku jest wiele zabiegów poprawiających kondycję dłoni. Salon Maripossa Styl specjalizuje się w pielęgnacji dłoni a także stóp. Oferujemy zabiegi naprawcze, regenerujące, nawilżające,poprawiające mikrokrążenie i metabolizm skóry. Do przesuszonych, podrażnionych dłoni polecamy ciepłą parafinę.

SAM_0751.JPG

Zabieg parafinowy dłoni

Featured Posts